Upgradovali jsme na nopCommerce 4.70

pondělí 13. května 2024

Po delší odmlce (nepočítáme-li 6 servisních releasů verze 4.60) byla 2.5.2024 oficiálně vydána nová verze nopCommerce s označením 4.70. Co je nového a co bylo změněno/opraveno, se můžete dopídit na https://www.nopcommerce.com/release-notes. My už máme všechny naše pluginy upgradované na 4.70 také!

.NET 8

Za zmínku určitě stojí přechod na LTS (Long Term Support) verzi .NET 8, která s námi bude až do listopadu 2026.  Oproti tomu .NET 7, použitá v nopCommerce 4.60, končí svůj STS (Standard Term Support) život již 14. května 2024! O trochu lépe na tom je .NET 6, pohánějící nopCommerce 4.50, která svůj LTS cyklus končí v listopadu 2024.

Otázkou do pranice je, jestli průběžně aktualizujete ASP.NET Runtime pro vaše instalace nopCommerce? ;-)

Změna v podpoře pluginů

Spolu s upgradem našich pluginů na v4.70 jsme se rozhodli přehodnotit přístup k podpoře starších verzí. Nadále doporučujeme neodkládát upgrade na nejnovější verze nopCommerce, ale zároveň chápeme důvody, které eshopaře na nopCommerce brzdí v rychlejších upgradech. Rozhodli jsme se, že s našimi pluginy začneme plnohodnotně podporovat poslední dvě hlavní verze nopCommerce (aktuálně tedy 4.70 + 4.60). Všechny novinky a úpravy, u nichž je to technicky možné, budou backportovány z nejnovější verze do té o verzi starší. Tj. pokud bude vyvinuta nějaká novinka, tak se ji budeme snažit mergovat i do starší verze.

Podpora ještě starších verzí?

Nedoporučujeme provoz starých verzí nopCommerce a nebudeme do nich ani dodávat naše pluginy. V případě, že jste "uvízli" na některé ze starých verzí, můžete využít našich doplňkových služeb (Analýza upgradu na nejnovější verzi nopCommerce + Upgrade nopCommerce) v jejichž rámci vám rádi s upgradem pomůžeme.

Co je nového na nopdou.cz?

Z novinek, co se za poslední dobu seběhly okolo našich implementací stojí za zmínku:

 • plugin ASPIFY, který na ASP.NET webhostingu aspify.com pomáhá s resetem aplikačního poolu při restartu nopCommerce z administrace. Plugin poskytujeme ZDARMA ;-)
 • plugin Trifid, který jsme vyvinuli jako řešení pro našeho zákazníka pro jednosměrné synchronizace skladových položek (je extrémně rychlý!) s pokladním systémem
 • úpravy pluginů pro generování feedů (Zbožícz, Heureka, GMC), kde je nyní možné
  • do feedu zahrnout i kombinace produktových atributů vč. unikátního odkazu na detailní stránku produktu s danou kombinací atributů
  • ručně přepsat nebo pomocí šablony změnit název produktu ve feedu (může obsahovat hodnoty vybraných specifikačních nebo produktových atributů)
 • platební pluginy (Comgate + Bankovní převod) umí nově předefinovat název platební metody zobrazované na stránce pokladny bez nutnosti úpravy názvu pluginu
 • platební plugin Bankovní převod umí generovat kromě QR kódu ve formátu pro platbu z ČR (QR Platba) i formát pro platbu z SK (Pay by Square)

Co se chystá na nopdou.cz?

Máme toho v zásobě ještě hodně, ale v horizontu nejbližších týdnů (do konce června 2024) nás čeká:

 • otevření nopdou.sk - nabídky našich pluginů cíleně pro Slovensko
 • nový dopravní plugin PPL, který využije novější API od PPL pro zakládání zásilek a tisk přepravních štítků
 • pro dopravní plugin DPD přechod na DPD Shipping API
 • dokončení pluginu pro souhlas s použitím osobních údajů zákazníka tzv. Cookie Consent plugin
 • dokončení pluginu Fakturace pro jednoduchou automatickou fakturaci a export vystavených faktur

 

Přejeme vám úspěšné období pozdního jara 2024 a věříme, že se vám bude dařit eshopovat s nopCommerce i s přispěním našich pluginů :-)

Z Account, s.r.o. - provozovatel e-shopu nopdou.cz

Budete-li potřebovat pomoc s nopCommerce nebo pluginy, ozvěte se.

Zanechte svůj komentář
*
*
Komentáře mohou zanechat pouze registrovaní uživatelé.