DPD plugin

Doručení dopravcem DPD na adresu nebo na výdejní místo/box. Zakládání zásilky do systému DPD, tisk dopravního štítku, objednávání svozu, sledování zásilek...
Výrobce: zaccount.cz
*

...než objednáte plnou verzi, zkuste si to!

*

...jak budete plugin používat

*

...stačí plný název domény

*

... stačí plný název domén

1 785 Kč

Plugin DPD umožňuje v eshopu nopCommerce zákazníkovi na stránce pokladny výběr možnosti doručení na adresu nebo s pomocí grafického widgetu vybrat vhodné výdejní místo nebo výdejní box. Prostřednictvím aplikačního rozhraní systému DPD (GeoAPI) v administraci založí novou zásilku, vytiskne dopravní štítek, objedná svoz zásilek, automaticky synchronizuje stav doručované zásilky do eshopu... Umožňuje zadat detailní podmínku, při níž se bude zákazníkovi dopravní možnost objevovat na stránce pokladny s nastavenou cenou dopravy. Nezbytnou podmínkou pro fungováni pluginu je registrace u dopravce DPD a zažádání, obdržení a nastavení přihlašovacích údajů k aplikačním rozhraním GeoAPI 1.4 a ProductAPI 1.1 (žádáte až s dokončenou registrací!).

POZOR: Před nákupem plné verze vždy nejprve otestujte zkušební verzi!

Aktuální plugin poskytujeme pro nejnovější verzi nopComerce v4.60.

Co umí plugin DPD na stránce pokladny:

 • Zobrazí možnost doručení na soukromu adresu. Tedy pokud je tato možnost v konfiguraci pluginu nastavena.
 • Zobrazí oficiální widget DPD pro výběr výdejního místa. Děje se tak v kroku výběru "Způsob dopravy" mezi ostatními vyhodnocenými způsoby dopravy.
 • Pamatuje si poslední zákazníkem vybrané výdejní místo. Zákazník tak může rychleji docílit potvrzení objednávky.
 • Nedovolí postup k dalšímu kroku bez vybraného platného výdejního místa. Nemůže se tak stát, že zákazník sice zvolí možnost dopravy na výdejní místo DPD, ale samotné místo nevybere.
 • Funguje i s pluginem OnePageCheckout od nop-templates.com. Výběr výdejního místa jsme upravily, aby korektně fungoval i v tomto jednostránkovém pluginu jiného dodavatele.

Co umí plugin DPD v administraci:

 • Detailní nastavení podmínky pro zobrazení dopravní možnosti. Na konfigurační stránce pluginu jde zadat libovolný počet dopravních možností službou DPD, ze kterých se pro zákazníka, na stránce pokladny, vybírá to první, které vyhovuje s ohledem na aktuální obsah košíku a cílovou adresu. Lze tak kombinovat hmotnostní a rozměrové omezení pro danou možnost i s možností určení, zda se pro tento případ mají zákazníkovi nabízet i výdejní boxy (ty mají striktnější pravidla pro uložení zásilky) nebo jestli se v tomto případě jedná o doručení na adresu.
 • Přidáním zásilky v eshopu přes vylepšený formulář se založí zásilka do systému DPD. Tj. žádný ruční přepis adresních údajů nebo údajů o zásilce. Pokud nebyla zásilka ještě uhrazena, je i předvyplněna dobírka (lze ručně upravit). A také můžete vybrat ze smluvních svozových míst to správné.
 • Napojení již existující zásilky DPD na novou nebo existující zásilku v eshopu. Je tak možné zadáním čísla zásilky ze systému DPD propojit zásilku eshopu se zásilkou DPD a nechat sesynchronizovat do eshopu reálný stav zásilky. Toto je např. možné použít i pro případ, kdy je z nějakého důvodu výhodnější založit zásilku v klientském portále DPD.
 • Tisk dopravního štítku pro založené zásilky. Lze tisknout i více štítků zaráz (nopCommerce používá formát PDF a požadavek na více štítků se zmerguje do jednoho výsledného PDF).
 • Objednat svoz zásilky dopravcem. Na novém přehledu "Zásilky dopravců" lze pro označené zásilky objednat datum svozu. Svoz proběhne k místu, které bylo uvedeno při založení zásilky.

Co umí plugin DPD automaticky:

 • Synchronizuje stav zásilky v systému DPD do eshopu. Tj. posouvá stav zásilky a objednávky v eshopu podle aktuálního stavu přepravy a doručení. Eshop nopCommerce tak může automaticky zareagovat na změnu stavu objednávky a odeslat příslušnou zprávu zákazníkovi, je-li povolená.
 • Zruší zásilku v eshopu, pokud ji stornujete na portále DPD. Tj. není potřeba administrovat zásilky pouze ze strany eshopu - můžete si pomáhat i klientským portálem DPD (POZOR, aktuálně je tato možnost limitovaná možností použitého rozhraní GeoApi 1.4, které neumožňuje zobrazení založených zásilek ve webovém rozhraní DPD Shipping. Na nápravě pracujeme do další verze s využitím DPD Shipping API, které již toto umožňuje).

K tomuto pluginu máme i zkušební verzi, která je plně funkční po dobu 10i dní. Neobjednávejte plugin, pokud jste jej nevyzkoušeli! Všechny případné problémy se musí odladit ještě se zkušební verzí. Na pozdější problémy vyplývající z nestandardní instalace, customizací původního zdrojového kódu nopCommerce, použití neobvyklých (někdy i špatně zimplementovaných) rozšíření třetích stran aj. nebudeme brát zřetel a taková reklamace bude zamítnuta. V případě objevení problému s testovací verzí nás neváhejte kontaktovat.

Plugin nabízíme v licenci pro jednu i více domén. Od dokončení objednávky budete mít možnost stahovat bezplatně aktualizace po dobu 1 roku v rámci servisního období. Před vypršením aktuálního servisního období vám s předstihem 30 dní nabídneme možnost zvýhodněného prodloužení na další rok.

 

Stručný návod k integraci s DPD

 

Důležité aktualizace pluginu DPD:

 • 46.6.165 (20.2.2024) ... oprava mizení zásilek v e-shopu po synchronizaci + zamezení mazání/skrytí záznamu o zásilce na straně DPD
Specifikace produktu
Název atributuHodnota atributu
Plná verze pro nopCommerce v4.60
Název souboruZAccount.Nop.Plugins.Shipping.Dpd v46.6.166.zip
Kontrolní součet (SHA256)b3af3b8252241eae639192d8d0b5c4a010ca46e59c1439776d2c5bb53b3af673
Název pluginuDPD
Verze pluginu46.6.166
Verze nopCommerce4.60
Velikost souboru3,17 MB
Datum vytvoření21.02.2024 17:56:58 +01:00
Zkušební verze pro nopCommerce v4.60
Název souboruZAccount.Nop.Plugins.Shipping.Dpd v46.6.166 trial (2024-03-05).zip
Kontrolní součet (SHA256)7f94de4faf42de28e4502b2b525a89ccba914c34c7831901d6eaccf4b9019d5c
Název pluginuDPD TRIAL (exp. 2024-03-04)
Verze pluginu46.6.166
Verze nopCommerce4.60
Velikost souboru3,17 MB
Datum vytvoření23.02.2024 18:04:56 +01:00
Datum expirace04.03.2024
Produktové štítky
Zákazníci, kteří si koupili tuto položku, koupili také

Comgate plugin

Integrace platební brány Comgate jako platební možnosti do nopCommerce. Umožňuje platbu kartou, rychlým bankovním převodem...
1 575 Kč

Rozšíření registrace plugin

Upravuje zobrazení a zpracování registračních a adresních údajů. Umožňuje přeuspořádání adresních polí, zamezení editovatelnosti vybraných registračních údajů, přidává možnost registračního pole IČO (CZ+SK), externí číslo zákazníka...
1 050 Kč

Bankovní převod + QR platba plugin

Jednoduchá platba QR kódem (bankovním převodem) umožňuje zákazníkovi použít k platbě svůj mobil a bankovní aplikaci...
735 Kč

Zásilkovna (Packeta) plugin

Doručení na výdejní místa, do Z-BOXu a na adresu. Zakládání zásilky do systému Zásilkovny, tisk štítku, synchronizace stavu...
1 575 Kč