Nový plugin dopravce PPL do nopCommerce

čtvrtek 20. června 2024

Dnes jsme po delší době přidali do našeho portfólia implementovaných pluginů jeden zbrusu nový - dopravní plugin v CZ oblíbeného dopravce PPL. Pro volitelné API připojení používáme rozhraní CPL v1.

Doručení na adresu nebo výdejní místo

Po instalaci a konfiguraci pluginu, se zákazníkovi nově zjeví na stránce pokladny ve výběru dopravy dopravce PPL s doručením na soukromou adresu, na výdejní místo PPL Parcelshop nebo do výdejního boxu PPL Parcelbox. Místa k vyzvednutí se volí pomocí grafického widgetu s mapkou z dílny PPL. Widget se otevře podle nakonfigurovaného chování. Výchozí způsob kliknutím na tlačítko v popisu dopravní metody lze změnit na automatické vyvolání při zaškrtnutí dané volby. Společné s ostatními našimi dopravními pluginy je i to, že bez vybraného výdejního místa nelze pokračovat na další krok pokladny.

Plugin PPL má od instalace předkonfigurováno několik výchozích možností doručení se zadáním hmotnostních a rozměrových omezení a požadovanou cenou za dopravu. Pro výdejní místa je ukázkově předkonfigurována i možnost nedoručování do výdejních boxů (pro výdejní boxy platí jiné limity). 

Widget umožňuje vybírat doručení na výdejní místa v rámci CZ (Česká republika), SK (Slovensko), PL (Polsko) a DE (Německo).

API napojení

Potvrzením objednávky to pro zákazníka končí, pro operátora e-shopu nopCommerce začíná. Podobně jako je tomu u našich pluginů Zásilkovna a DPD, jsme implementovali všechna nezbytná napojení na aplikační rozhraní dopravce.

Z prostředí administrace tak jde zaevidovat zásilku nejen na straně e-shopu nopCommerce, ale dodáním zákazníkem vyplněných údajů nakrmíme i systém PPL, který na oplátku předá zaevidované číslo zásilky a dopravní štítek k vytištění.

Po vytištění štítku a nalepení na balíček už se jen objedná svoz (také přes administraci e-shopu) a hotovo.

Jakmile si kurýr vyzvedne balíček a vydá se s ním na pouť k depu, začne se e-shop doptávat na přepravní stav zásilky, a automaticky jej synchronizuje se stavem v evidenci e-shopu nopCommerce.

S doručením nebo vyzvednutím balíčku zákazníkem se přepne zásilka do stavu "doručeno" a zákazníkovi může z e-shopu automaticky odejít e-mail o dokončení objednávky.

To je tak ve stručnosti jak to obecně funguje.

Všechny tyto automatizace a ulehčení by nebyly možné bez připojení k aplikačnímu rozhraní dopravce. PPL pro tyto účely poskytuje svým zákazníkům možnost zažádat o přístup k aplikačnímu rozhraní CPL v1. Po vyzkoušení v testovacím prostředí a ověření, že umíte stornovat nepovedenou zásilku a vzorový štítek splňuje nároky, budete moct zažádat o přístup do produkčního prostředí.

Pro účely otestování funkčnosti a umožnění přepnutí na produkci jsou v konfiguraci pluginu předkonfigurovány obě URL.

Užitečná vylepšení 

Plugin PPL se umí vypořádat i s doručováním z více skladů pomocí předkonfigurovaných odesílacích adres přiřazených existujícím skladům. Při zakládání zásilky z administrace se připínají chybové hlášky ke vstupním políčkům formuláře, aby šlo rychleji napravit nepřesnosti.

Tisk dopravního štítku pracuje s výchozím formátem 127x110 mm pro CZ a 150x100 mm pro zahraničí a umožňuje na něj aplikovat transformace natočení, oříznutí a roztažení, aby jej bylo možné bez zbytečných průtahů posílat na tiskárnu štítků. Pro variantu tisku čtyř štítků na jednu A4 je připravena možnost, která umí začít až od dané pozice. Všechny tiskové sestavy, tak jak je to v nopCommerce zvykem, jsou ve formátu PDF.

Všechny zásilky evidované a viditelné u dopravce přes API jsou vypsané na stránce "Zásilky dopravců". Z tohoto seznamu je možné vidět i ty zásilky, které nejsou aktuálně mapovány na zásilky v e-shopu. Setříděny jsou od těch s nejnovější aktualizací stavu a je možné je filtrovat podle několika stavů. Filtr jde dále zúžovat na daný časový výsek nebo prostě na konkrétní hledanou zásilku, podle jejího čísla či nějakého výrazu z adresy příjemce.

Objednání i zrušení svozu k vybraným zásilkám se děje také na stránce "Zásilky dopravců". Stejně tak i stornování nepovedené zásilky.

Shrnutí

S pomocí implementované podpory CPL v1 se spolu s pluginem PPL k provozovatelům e-shopů na platformě nopCommerce dostává užitečný a silný nástroj pro řešení dopravy objednávek k zákazníkům. Čas, který ušetříte přepisováním zásilek a ručním posouváním stavů dopravy v e-shopu můžete věnovat rozvoji svého podnikání.

Ceny za licence našich pluginů držíme nejníže, co to jde, s přesvědčením, že naše pluginu budou užitečné pro velké množství eshoperů na nopCommerce. Vyzkoušejte náš PPL plugin ve zkušební verzi, která je plně funkční po dobu 10i dní. Jak najdete nějaký prostor na zlepšení, neváhejte se ozvat.

 

Přejeme vám úspěšné letní obchodování v roce 2024 a věříme, že se vám bude dařit lépe eshopovat na nopCommerce i s přispěním našich pluginů :-)

Z Account, s.r.o. - provozovatel e-shopu nopdou.cz

Budete-li potřebovat pomoc s nopCommerce nebo pluginy, ozvěte se.

Zanechte svůj komentář
*
*
Komentáře mohou zanechat pouze registrovaní uživatelé.